DOMOWY SYROP USUWAJĄCY FLEGMĘ Z PŁUC

with Brak komentarzy

Pandemia trwa w najlepsze. Jednym z jej efektów jest to, że wystarczy, iż ktoś kaszlnie, kichnie czy smarknie i już wydaje się podejrzany. Tymczasem idzie jesień i o infekcje sezonowe coraz łatwiej, szczególnie u osób, które bez potrzeby (czyt. bały się wychodzić z domu ze strachu przed zachorowaniem) zafundowały sobie lockdown w domu i w związku z tym spadła ich odporność nawet na zwykłe przeziębienia. W dodatku już za parę dni znów zacznie się szkoła. W maseczkach. A zatkany nos nawet bez maseczki sprawia, że trudno się oddycha. Warto więc zadbać, by jak najprędzej pozbyć się kataru. Najlepiej skutecznym domowym syropem, który ma tę przewagę nad aptecznymi, że jego zażywanie pozbawione jest skutków ubocznych i nawet przedawkowanie nie jest niebezpieczne.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Domowy syrop usuwający flegmę z płuc

1/2 kg marchewki

2-3 łyżki miodu*

2 łyżeczki świeżo posiekanego imbiru

 

1. Marchewkę posiekaj, przełóż do rondelka i zalej wodą tak, by przykryła całość.

2. Gotuj pod przykryciem na średnim ogniu.

3. Kiedy woda się zagotuje, dodaj imbir. Gotuj, dopóki marchewka nie będzie miękka.

4. Marchewkę z imbirem odcedź do dużej miski. Nie wylewaj wody.

5. Marchewkę z imbirem zblenduj na gładką masę.

6. Kiedy wywar marchewkowo-imbirowy osiągnie temperaturę poniżej 40º C, dodaj miód i wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia się.

7. Wodę z miodem przelej do masy marchewkowo-imbirowej. Wymieszaj.

8. Przełóż do słoiczków, zamknij. Przechowuj w lodówce do tygodnia.

Dawkowanie

Trzy razy dziennie po jednej łyżeczce. Jeśli po pięciu dniach stosowania katar się utrzymuje, warto zwrócić się do lekarza. Jednak jak dotąd nie zdarzyło mi się to. Po dwóch-trzech dniach objawy słabły, po pięciu po katarze nie było śladu.

*Miód należy kupować bezpośrednio od pszczelarzy, ponieważ ten, który możemy kupić w sklepach, przez to, że podczas rozlewania jest podgrzewany, pozbawiony jest swoich leczniczych właściwości

 

źródło: 1

Podziel się: